دوره جامع آموزش تکنولوژی جلاتو - دیماه 97


جزئیات رویداد

از: یک‌شنبه 16 دی 1397 از ساعت: 11:00
تلفن روابط عمومی: 02188581714
استان: تهران
شهر: تهران
آدرس ایمیل: info@cafegelato.ir
تا: چهارشنبه 19 دی 1397 تا ساعت: 19:00
شماره تلفن: 02188581714
آدرس وب‌سایت: نمایش وب‌سایت
فکس:

آکادمی کافه جلاتو چهاردهمین دوره آموزشی بین المللی خود را با همکاری مدرسه بستنی Paolo Cappellini ایتالیا، بصورت یک دورۀ جامع علمی-کاربردی در خصوص کسب مهارتهای لازم در زمینه ساخت جلاتو (بستنی ایتالیایی) درلابراتوار مجهز، مدرن و اختصاصی خود در غرب تهران برگزار نمود.
لازم به ذکر است، در حال حاضر، مدرسه بستنی Paolo Cappellini  به مدیریت اسطوره صنعت جلاتوی ایتالیا (آقای کاپلینی)، با شرکتهای بزرگی همچون Carpigiani ، CASTalimenti و Bravo ایتالیا در زمینه آموزش و ارتقای سطح کیفی دانش جلاتو همکاری تنگاتنگی دارد.
هدف اصلی برگزاری این دوره، آشنایی و کسب مهارتهای کاربردی در زمینۀ فنون، سیستمها و روشهای نوین و به روز تولید بستنی به سبک ایتالیایی بوده است. پس از گذراندن این دوره هنرجویان قادر شدند با ماشین آلات، ابزار و مواد موجود در بازار کشور، در فروشگاه بستنی و یا کارگاه تولید بستنی خود به تولید انواع بستنی با پایه های مختلف (میوه و شیر) در سطح کیفی سازگار با استانداردهای روز دنیا و حتی فراتر از آن بپردازند. بنابراین، یکی از اهداف عمده این دوره، آموزش تولید جلاتو (بستنی ایتالیایی) با استفاده از مواد تازه و 100% طبیعی (نظیر انواع میوه های تازه و همچنین لبنیات تازه) و به عبارت دیگر حذف کلیه مواد مصنوعی، شیمیایی و کارخانه ای از پروسه ساخت جلاتو (بستنی ایتالیایی) بوده است.

اطلاعات بیشتر